Granīts

Granīts ir viens no populārākajiem akmens veidiem - kristālisks iezis ar graudainu struktūru. Arī pats granīta nosaukums cēlies no latīņu valodas vārda “granum”, kas tulkojumā nozīmē “grauds”. Granīta atradnes sastopamas visā pasaulē – to iegūst Francijā, Itālijā, Vācijā, Norvēģijā, Spānijā un citviet. Katra ieguves vieta un tur esošie klimatiskie apstākļi ietekmē granīta izskatu, tāpēc katrs granīts ir atšķirīgs. Granīts atrodams arī Latvijas zemes dzīlēs, taču tas atrodas aptuveni 1km dziļumā. Tuvākie kaimiņi, kur granīts redzams virszemē, ir Somija, kur granīts veido milzīgus klinšu bluķus. 
 
Granītu plaši izmanto celtniecībā un interjera iekārtošanā – granīts piemērots apdarei gan iekštelpās, gan ārtelpās. Ēku fasādēm, kāpnēm, grīdām, sienām, virtuves darba virsmām, kamīniem, vannas istabām. Granītu izmanto dažādos objektos – ielām, norobežojošām konstrukcijām, strūklakām, kolonnām, vides objektiem, plaši tiek izmantots granīta bruģis. Granīts ir viens no galvenajiem materiāliem monumentālajā tēlniecībā, kapu pieminekļu izgatavošanā, piemiņas plākšņu izgatavošanā.
 
Granīta priekšrocības:

  • ilgmūžīgums;
  • masīvums un blīvums;
  • augsta izturība pret mehānisko slodzi, cirtieniem, skrāpējumiem, nobrāzumiem;
  • Izturība pret augstu temperatūru un krasām temperatūras maiņām;
  • Izturība pret mitruma iedarbību
  • bagātīga dabas radīta krāsu gamma un faktūras iespējas – sākot no gandrīz balta līdz melnam, visu toņu sarkanie, zilie, brūnie, zaļganie, krēmīgie u.c. toņi.

Granīta būtiskākais trūkums ir tā vēsums – granīts pieder pie aukstajiem akmeņiem, tā virsma vienmēr ir vēsa. Ja izvēlaties savā mājā granīta grīdu, zem tās vēlams ierīkot zemgrīdas apkuri. Jāņem arī vērā, ka, kļūstot mitrs, pulēta granīta virsma kļūst slīdīga.
 
Granītu iedalījums:

  • Smalkgraudains granīts ar grauda izmēru līdz 2mm;
  • Vidēji graudains granīts ar grauda izmēru 2 – 5 mm;
  • Lielgraudains granīts ar grauda izmēru vairāk nekā 5 mm.

 
Jo smalkāks grauds, jo granīts izturīgāks, ar izcilākām tehniskajām īpašībām. Smalkgraudainie granīti daudz labāk padodas pulēšanai – metodei, kas ļauj iegūt maksimāli gludu, spogulim līdzīgu virsmu un atklāj granīta unikālos krāsu toņus un faktūru.
 
Mūsu uzņēmuma klientu vidū granīts ir viens no pieprasītākajiem materiāliem, tāpēc mūsu piedāvājumā ir plašs granīta paraugu klāsts no atradnēm dažādās pasaules vietās. Piedāvājam arī granīta plākšņu griešanu pēc klienta izmēriem. Izvēlieties savu granītu un mēs īstenosim jūsu ieceres!

Rāda 1-12 no 223 produktiem
1 2 3 .. 17 18 19 »
Rāda 1-12 no 223 produktiem
1 2 3 .. 17 18 19 »