Ražotne

Mūsu galvenā ražotne ar katru gadu paplašinās, iegādājoties jaunas darbmašīnas ātrākai, kvalitatīvākai un, galvenais, precīzākai detaļu izgatavošanai no plakanbluķiem un masīva. Patlaban ir pieejamas 15 darbmašīnas marmora un granīta apstrādei.

Mūsu autoparkā ir: telfera celtnis, iekrāvējs un kravas transportlīdzekļi izstrādājumu piegādei uz objektiem.

RAŽOTNE
RAŽOTNE

Akmens apstrādes veidi

Atkarībā no pielietošanas sfēras akmens plātnes var tikt apstrādātas ar dažādiem paņēmieniem:

Spoguļgludā pulēšana atklāj no jaunas puses akmens zīmējuma un faktūras pilnīgo skaistumu.

Slīpēšana virsmai nav spīduma, tā pazemina slīdēšanas pakāpi.

Apstrāde ar uguni — tiek izmantota ārējai apdarei, augsts berzes koeficients, kas ļauj plaši pielietot uz pakāpieniem.

Punktapstrāde — ārējiem pakāpieniem un cokoliem, ja plātņu biezums ir vairāk nekā 100 mm.

Akmeņu pušu apstrādes veidi:Pakāpienu apstrādes veidi slīdēšanas novēršanai:
Lāsakmens
Lāsakmens
Ūdens traps
Ūdens traps
Gumijas josla
Gumijas josla
Metāla josla
Metāla josla
Punktotā josla
Punktotā josla

 

Video no ražošana

CNC trošu darbgalds
Water JET
Bruģa zāģēšanas darbgalds
Apstrādes iekarta

 

RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE
RAŽOTNE

Dabīgais akmens ir viens no senākajiem un unikālākajiem būvmateriāliem, kas nebeidz pārsteidz nedz arhitektus, nedz dizainerus. Tiesa, ceļš līdz brīdim, kad akmens iegūst iecerēto formu un izskatu, ir garš, tas ietver vairākus akmens sagatavošanas un apstrādes posmus. Viens no svarīgākajiem ir akmens griešana.

Atkarībā no akmens veida un paredzētā izmantošanas mērķa, akmens griešana tiek veikta, izmantojot atšķirīgas tehnoloģijas – griešanu ar disku, ar stiepli vai izmantojot hidroabrazīvu jeb ūdens griezējiekārtu.

Akmens griešana ar disku ir visbiežāk lietotā metode, jo ļauj ātri iegūt nepieciešamo formu un izmēru. Griešanai izmanto metāla vai dimanta diskus un dažādiem akmens veidiem paredzēti atšķirīga izmēra un formas diski.

Akmens griešana ar stiepli ļauj precīzi sagriezt jebkura veida akmeņus neatkarīgi no to struktūras. Šim nolūkam izmanto speciālas abrazīvas stieples, dimanta stieples vai īpašas metālu sakausējumu stieples.

Akmens griešana ar hidroabrazīvu griešanas iekārtu ir mūsu uzņēmumā visplašāk izmantotā tehnoloģija, jo ļauj sasniegt vēlamo rezultātu ievērojami ātrāk un arī iekārtas funkciju piedāvājums ir daudz plašāks. Šīs tehnoloģijas pamatā ir ūdens izmantošana darba procesā, kas iekārtas ekspluatāciju padara daudz ekonomiskāku. Ar šo augstvērtīgo iekārtu akmeni var griezt, tīrīt, pulēt un dažādi citādi apstrādāt līdz vēlamā rezultāta iegūšanai. Akmens griešana ar šo iekārtu ir pilnībā automatizēta, vadība notiek datorizēti un pat no tik masīva, cieta materiāla kā akmens iespējams izgriezt filigrānas un smalkas formas elementus. Mūsu uzņēmumā akmens griešana tiek izpildīta ar Eiropā pazīstamā Zviedrijas zīmola Water JET jaunākas paaudzes hidroabrazīvo iekārtu.

Līdztekus dažādiem akmens apstrādes veidiem mūsu uzņēmums piedāvā arī bruģa izgatavošanu – šim nolūkam akmens griešana notiek ar speciālu bruģa zāģēšanas darbgaldu. Šī iekārta ļauj iegūt vienādas formas bruģakmeņus vai masīvākus akmens būvelementus.

Akmens griešana ir viens no akmens apstrādes sākumposmiem. Tālāk seko malu un virsmas apstrāde, lai iegūtu vēlamo rezultātu un parādītu akmens materiāla patieso skaistumu.

Piedāvājam šādus akmens apstrādes veidus:

  • Pulēšana – atklāj akmens zīmējuma un faktūras unikalitāti, virsma iegūst gludu, spīdīgu, spogulim līdzīgu virsmu.
  • Slīpēšana – matētas virsmas iegūšanai, atšķirībā no pulēšanas, virsma ir mazāk slīdīga.
  • Apstrāde ar uguni – dedzinot noņem akmens virsējo kārtu, virsma kļūst raupja un neslīdoša.
  • Punktapstrāde – raupjas un neslīdošas virsmas iegūšanai, ko lielākoties izmanto grīdas virsmām un kāpņu pakāpieniem.
  • Cita veida apstrāde – atkarībā no pasūtījuma veicam arī tādus apstrādes veidus kā bučardēšanu, antiķēšanu jeb vecināšanu, apstrādi ar lāzeru u.c.

Akmens griešana tiek piedāvāta arī kā atsevišķs pakalpojums ikvienam, kam nepieciešams iegūt noteikta izmēra akmens daļas (amatniekiem, māksliniekiem u.c.).