Marmors

Marmors

Katram akmenim ir savs skaistums, taču marmors izsenis atzīts par vienu no krāšņākajiem, elegantākajiem, krāsu un faktūru ziņā pārsteidzošākajiem akmeņiem. Ne velti marmoru plaši izmantoja antīkajā pasaulē – gan celtniecībā, gan tēlniecībā. Marmors allaž uzskatīts par prestižu materiālu, kas liecina par turību un izsmalcinātu gaumi.

Marmors ir vidēja blīvuma un cietības kalnu iezis, viena no kaļķamens formām, kuras sastāvu galvenokārt veido kalcīts. Tas savukārt veidojies, sīkākiem kristāliem sakūstot lielākos. Marmors tiek uzskatīts par “mīkstāku” akmeni nekā granīts, kas ir otrs populārākais akmens celtniecībā un interjeru dizainā. Marmors ir ar maigāku virsmu, patīkamāks taustei. Marmors ir lieliski piemērots izmantošanai telpās ar paaugstinātu mitrumu, jo tam ir zema ūdens uzsūkšanas spēja.

Marmors ir akmens ar bagātīgu krāsu gammu, kas atkarīga no dažāda veida minerālu piejaukumiem tā sastāvā. Pilnīgi tīrs marmors ir baltā krāsā, savukārt, ja, piemēram, sastāvā ir dzelzs oksīds, marmors iegūs toņu gammu no dzeltena līdz sarkanam. Oglekļa klātbūtne marmora krāsu padarīs no pelēcīgas līdz melnai, bet hlorīts vai serpentīns piešķirs visu nokrāsu zaļos toņus. Nereti marmors var būt raibs, plankumains vai svītrains. Krāsu toņu intensitāte var būt visdažādākā – no tikko jaušamas krāsas klātbūtnes līdz intensīviem, bagātīgi piesātinātiem toņiem.

Marmora atradnes ir visā pasaulē, un mēs savā uzņēmumā strādājam ar marmoru no piegādātājiem Itālijā, Spānijā un citviet. Katram marmoram ir savs nosaukums, ko piešķir atkarībā no krāsas vai izcelsmes vietas. Mūsu piedāvājumā ir vairāk nekā simts dažādu krāsu toņu un nosaukumu marmora veidu. Piemēram, Rosa Verona ir brūnganas ķieģeļkrāsas marmors, kas nāk no Veronas Itālijā, bet Azur Cielo ir gaiši zils marmors no kādas atradnes Argentīnā.

Marmors tiek piegādāts lielāks plāksnēs, kam tālāk veic apstrādi atkarībā no paredzētā izmantošanas veida. Mūsu uzņēmums piedāvā marmora plākšņu griešanu atbilstoši klienta noteiktajiem izmēriem. Atkarībā no pasūtījuma veicam atbilstošu marmora apstrādi. Apstrādājot marmoru, tas kļūst vēl krāšņāks, jo apstrādes rezultātā tiek atklāts tā dzīslojums un struktūra, kas padara šo akmeni vienreizēju. Marmors ir materiāls, kas vislabāk ļaujas pulēšanai un šī tehnika arī mūsu uzņēmumā tiek izmantota visbiežāk. Marmoru iespējams nopulēt līdz spoguļgludai, spīdīgai virsmai, kas vēl vairāk izceļ akmens krāsu toņus un tekstūras unikalitāti.

Marmora izmantošana:

  • dažāda veida virsmām – galdiem, virtuves virsmām, vannas istabas mēbeļu virsmām;
  • grīdām – no marmora veido grīdas, tostarp ar mozaīkrakstiem;
  • sienu apdarei gan iekštelpās, gan ārtelpās, tostarp pirtīm, baseiniem u.c.;
  • dekoratīviem arhitektūras elementiem – kolonnām, uzlikām, palodzēm, apmalēm;
  • interjera priekšmetiem – vāzēm, traukiem, paliktņiem;
  • ekskluzīvas santehnikas izgatavošanai – vannām, izlietnēm, dušas kabīnēm;
  • tēlniecībā.
Rāda 1-12 no 160 produktiem
1 2 3 .. 12 13 14 »
Rāda 1-12 no 160 produktiem
1 2 3 .. 12 13 14 »