Grīdas virsmu apdare ar dabīgā akmens materiāliem

Grīdas virsmām mēs izmantojam marmoru, granītu, travertīnu un kaļķakmeni. Atbilstošā akmens izvēle grīdas apdarei jāveic, ņemot vērā tā ekspluatācijas īpašības.

Pirms apdares darbu sākšanas jāvienojas par ekspluatācijas īpatnībām. Caurstaigājamām telpām labāk izmantot granītu, kas ir pret nodilumu izturīgāks materiāls. Dzīvojamajām telpām var izmantot marmoru, oniksu vai šūnakmeni, kas izceļas ar unikālu zīmējumu un daļēji caurspīdīgām dzīslām.

Lai dabiskā akmens montāža uz grīdas būtu līdzena un skaista, bet materiāla patēriņš būtu minimāls, nepieciešama iepriekšēja plānošana, kas ietver šādus posmus:

 • materiālu daudzuma aprēķins, ņemot vērā laukumu, telpas konfigurāciju un montāžas veidu (lai iegūtu mozaīku, zīmējumu vai ornamentu, flīzes tiek izgatavotas individuāli atbilstoši sastādītajām skicēm);
 • mozaīkas vai rakstainas grīdas montāžas plānā ieteicams numurēt katru elementu un arī katru flīzi tās aizmugurē;
GRĪDAS VIRSMU APDARE AR DABĪGĀ AKMENS MATERIĀLIEM
GRĪDAS VIRSMU APDARE AR DABĪGĀ AKMENS MATERIĀLIEM
GRĪDAS VIRSMU APDARE AR DABĪGĀ AKMENS MATERIĀLIEM
GRĪDAS VIRSMU APDARE AR DABĪGĀ AKMENS MATERIĀLIEM
GRĪDAS VIRSMU APDARE AR DABĪGĀ AKMENS MATERIĀLIEM

Grīdu virsmas no dabīgā akmens ir viens no labākajiem risinājumiem, ja vēlaties ilgmūžīgu, izturīgu, estētisku un prestiža izskata grīdas segumu. Ne velti gadsimtiem ilgi akmens grīdas rotājušas piļu, muižu un dievnamu telpas, kur to izveide tika uzticēta labākajiem tā laika meistariem. Mūsdienās šādas vēsturiskas celtnes apbrīno visā pasaulē un dizaineri rod iedvesmu dabīgā akmens izmantošanai arvien jaunos projektos. Arī Latvijā akmens grīdas virsmas tiek pieprasītas arvien vairāk, un priecē fakts, ka atjaunojamās ēkās pirms gadu simtiem ieklātās akmens grīdu virsmas nevis tiek demontētas, bet rūpīgi restaurētas, lai atdzimtu no jauna.

Dabīgā akmens grīdu virsmas plaši izmanto sabiedriskās telpās ar intensīvu noslodzi, kur nepieciešams segums ar īpaši augstu nodilumizturību. Dažādu valsts un pašvaldību institūciju ēkās, bankās, augstākās klases biroju kompleksos un viesnīcās priekšroka dota akmens grīdām – no marmora, granīta vai cita materiāla. Akmens grīdu virsmas izvēlas prestižu savrupnamu īpašnieki – šāda grīda savā ziņā liecina par saimnieka statusu sabiedrībā, tā ir eleganta, skaista un praktiska.

Akmens grīdu virsmas veido no konkrēti izvēlēta akmens materiāla flīzēm. Grīda var būt kā vienlaidus risinājums vai arī mozaīkas veidā, kad no dažādas krāsas un formas akmens flīzēm tiek izveidots īpašs raksts vai zīmējums. Mūsu uzņēmums piedāvā gan izveidot vienlaidus akmens flīžu grīdu virsmas, gan grīdas ar akmens mozaīkām. Mūsu komandā strādā augsti kvalificēti profesionāļi, kuru īstenotie projekti izpelnījušies augstu novērtējumu no pasūtītājiem un nozares speciālistiem – arhitektiem un dizaineriem.

Mūsu pakalpojumi akmens grīdu izgatavošanā:

 • akmens grīdu virsmas projekta izstrāde atbilstoši klienta vēlmēm;
 • jaunas virsmas izgatavošana un montāža, ieskaitot pamatnes sagatavošanu;
 • grīdu mozaīkas izveidošana;
 • akmens grīdu atjaunošana un restaurācija;
 • izgatavojam grīdu virsmas pēc pasūtītāja izstrādāta projekta.

Dabīgā akmens grīdu virsmas piedāvājam no šādiem akmens veidiem:

 • Marmors – viens no skaistākajiem akmens segumiem, kas piešķir papildu greznību un rada svinīgu gaisotni. Īpaši skaistas ir marmora grīdu virsmas ar mozaīku. Salīdzinājumā ar citiem akmens materiāliem, marmors ir kaprīzāks, tāpēc lai saglabātu marmora skaistumu, svarīga ir pareiza tā uzstādīšana un turpmākā kopšana.
 • Granīts – materiāls ar augstu izturību un bagātīgu krāsu gammu, kas piešķir grīdai elegantu izskatu. Piemērots virtuvēm, vannas istabām, priekštelpām, hallēm – visur, kur nepieciešama izturīga grīda, kas neprasa īpašu kopšanu. Zem granīta grīdas ieteicams ierīkot zemgrīdas apkuri, jo granīts ir auksts materiāls.
 • Smilšakmens – dabīgs akmens, kas sastāv no kvarca un citu akmeņu daļiņām. Smilšakmens pieder pie nogulumiežu klintīm un tam ir izteikta slāņu struktūra. Vienlaikus smilšakmens ir izturīgs, ar skaistu tekstūru un teicamām pretslīdes īpašībām. Smilšakmens grīdu virsmas rada patīkamu mikroklimatu telpā.
 • Kvarcīts – augsti izturīgs akmens ar interesantu krāsu gammu un augstu cietību, kas labi piemērots izmantošanai āra apstākļos. Grīdu virsmas no kvarcīta labi piemērotas telpās ar intensīvu cilvēku plūsmu.
 • Slāneklis – daudzslāņains iezis ar izturīgu struktūru. Slānekļa flīzes ir ar augstu izturību, zemu slīdamību un teicamu noturību pret krāsas toņu maiņu, dažādiem traipiem un skrāpējumiem. Slānekļa grīdu virsmas piemērotas virtuvēm, terasēm, priekšnamiem.