Dabīgā akmens restaurācijas darbi

Visbiežāk sastopamās problēmas ir šādas:

  • plaisas;
  • Nelīdzenumi;
  • Flīžu nosēdumi.

Ja ir konstatētas nelielas plaisas, tās var pārklāt ar akmens špakteļmasu. Ja tas nav izdarīts savlaicīgi, plaisās iekļūst ūdens, izraisot vēl lielākus bojājumus. Restaurācija var ietvert impregnēšanu un pulēšanu:

  • Rūpīgi notīriet flīzi un attaukojiet to;
  • Uzklājiet aizsargvielu, piemēram, bioaizsarglīdzekli;
  • Neizmantojiet mazgāšanas līdzekļus, kas satur abrazīvas daļiņas, jo tie var saskrāpēt akmeni.

Ja flīze ir atdalījusies un saplīsusi, to var nomainīt. Šādām ārkārtas situācijām ir ieteicams iegādāties granītu ar nelielu rezervi, pretējā gadījumā var izrādīties grūti atrast un izvēlēties flīzi ar tādu pašu nokrāsu. Visvienkāršāk remontēt un atjaunot flīzes ir ventilējamās fasādēs - pietiek ar to, ka flīzes atkal tiek nofiksētas tajā pašā vietā.

Lai granīta fasāde kalpotu pēc iespējas ilgāk, labāk ir nekavējoties pasūtīt visus uzstādīšanas, apkopes, remonta un atjaunošanas pakalpojumus profesionāļiem, kuri visu paveiks iespējami ātri un efektīvi.

Laika gaitā un neatbilstīgi kopti augstas kvalitātes dabiskā akmens pārklājumi un izstrādājumi un var sadalīties, kļūt tumšāki, bojāti vai saskrāpēti. Lai atgrieztu tos sākotnējā ideālā izskatā, dažreiz ir nepieciešams veikt dabīgā akmens atjaunošanu (sīkāku informāciju sk. Saiknē: akmens restaurācija).

Akmens restaurācijas process ir sarežģīts un laikietilpīgs, jo tas ietver īpašu ķīmisko vielu, iekārtu, instrumentu, kā arī pulēšanas un slīpēšanas materiālu izmantošanu. Šādu procedūru biežums daudzējādā ziņā ir atkarīgs no konkrētā akmens minerālu sastāva, kā arī no tā izgatavoto izstrādājumu izmantošanas specifikas.

  • Bojāto vietu attīrīšana līdz bojājumu neskarta akmens slānim;
  • Akmens nostiprināšana, izmantojot bezkrāsaina sastāva līmes, biežāk tā ir šķidra epoksīda līmjava;
  • Atšķelto malu un robu modelēšana;
  • Marmora vai granīta faktūras atjaunošana ar līmi, kuras sastāvā ir akmens gabaliņi;
  • Virsmas slīpēšana pēc atjaunošanas (granīts parasti tiek pulēts tikai pēc 24 stundām), marmora, travertīna, kaļķakmens pulēšana tiek veikta tajā pašā dienā;
  • noslīpētās akmens virsmas pulēšana;
  • Marmora un citu dabisko akmeņu kristalizācija, kam nepieciešama šī procedūra (granīta, bazalta, savvaļas akmens ir pietiekami ar pulēšanu). Šeit jūs varat izlasīt, kāpēc granīta kristalizācija nav nepieciešama;
  • Pēdējais atjaunošanas un labošanas posms - akmens apstrāde ar aizsargvielām, vaskošana, pulēšana, impregnēšana.

Dabīgā akmens demontāža, saglabājot materiālu, ir sarežģīts un laikietilpīgs uzdevums, kuru praktiski nav iespējams paveikt pašrocīgi, tāpēc vislabāk ir uzticēt šī uzdevuma izpildi SIA "VABEN" speciālistiem, kam šajā jomā ir plaša pieredze un zināšanas, kā dažādu veidu dabīgā akmens demontāžu ar tā turpmāko saglabāšanu, kā arī viss tam nepieciešamais aprīkojums un instrumenti.

Dabīgais akmens ir izturīgs materiāls ar ļoti plašām tā pielietošanas iespējām. Neskatoties uz to, ka šis minerāls gadu gaitā var ilgi saglabāt savas estētiskās un fizikālās īpašības, dažreiz celtniecības, remonta vai atjaunošanas darbu laikā ir nepieciešams tos demontēt.

  • Granīta un marmora kāpņu un pakāpienu demontāža;
  • Granīta un marmoru fasādes plākšņu demontāža;
  • Granīta un marmora grīdas plātņu demontāža.

Ja ir bojāta viena vai vairākas flīzes, tās var noņemt un aizstāt tikai tās. Nelielas plaisas var salabot, neaizvietojot flīzes. Granīta vai marmora plātņu demontēšana visā virsmā ir nepieciešama, ja:

  • Tajās ir plaisas visā to platumā/garumā;
  • Iešķēlumi ar dziļumu no 10 līdz 15 mm;
  • Remonta laikā ir plānots mainīt pārklājuma veidu;

Dabiskā akmens demontāža ar materiāla saglabāšanu tiek veikta tikai ar mehāniskiem līdzekļiem. Pirms darba sākšanas jāsaprot, ka 100% dabīgā akmens noņemšana bez bojājumiem nav iespējama. Darbu laikā akmens elementi var atdalīties atsevišķi paši no sevis.

Ja demontāža tiek veikta iekštelpās, telpai jābūt pilnīgi atbrīvotai no mēbelēm, iekārtām, tekstilizstrādājumiem un citiem priekšmetiem, jo darba procesā rodas milzīgs putekļu daudzums.

Dabīgā akmens demontēšana no ventilējamas fasādes ir ātrākais un praktiskākais veids akmens saglabāšanas integritātei.

Fasādes restaurācija

Daudzas pirms gadu simtiem celtas ēkas lepojas ar dabīgā akmens fasādēm, taču laiks dara savu. Lai arī akmens ir praktiski mūžīgs materiāls, fasādes restaurācija ir nepieciešama, lai uzlabotu gan būves kopējo tehnisko stāvokli, gan atjaunotu tās kopējo izskatu. Atjaunota ēka ne tikai uzlabo pilsētvidi, bet ievērojami paaugstinās tās vērtība. Fasādes restaurācija parasti tiek iekļauta ēkas kopējā renovācijas plānā un ietver virkni dažādu atsevišķu darbu posmus.

Dabīgā akmens fasādes restaurācija ir viens no mūsu uzņēmuma pieprasītākajiem pakalpojumiem, jo esam pierādījuši sevi kā augstas klases profesionāļus, par ko saņemts izcils klientu novērtējums. Mūsu paveikto darbu kontā ir gan izcili arhitektūras vēstures pieminekļi, gan jūgendstila ēkas, gan citas būves.

Akmens fasādes restaurācija ir rūpīgs, skrupulozs darbs, kas prasa padziļinātu izpēti, sadarbību ar arhitektūras vēstures speciālistiem un restauratoriem. Jo īpaši tas attiecināms uz kultūrvēstures pieminekļiem, kur fasādes restaurācija prasa pastiprinātu uzmanību katrai detaļai, lai ēkai atjaunotu tās autentisko izskatu. Nereti šeit jāizmanto agrāko laiku metodes un paņēmieni, lai fasādes restaurācija maksimāli atbilstu oriģinālajam dizainam. Nereti akmens fasādes restaurācija nepieciešama arī mūsdienās celtām ēkām, kad dažādu iemeslu dēļ pasūtītājs vēlas uzlabot vai mainīt tās izskatu.

Fasādes restaurācija var būt gan pilnā apjomā, kad tiek atjaunota visa ēkas fasāde no pamatiem līdz jumtam, gan daļēja, kad restaurācija nepieciešama atsevišķiem elementiem, piemēram, cokola daļai, karnīzēm u.c. Fasādes restaurācija tiek veikta izmantojot tādus dabīgā akmens veidus kā marmors, granīts, travertīns, kvarcīts, smilšakmens.

Mūsu pakalpojums fasādes resaturācija ietver šādus galveno darbu posmus:

  • objekta izpēte;
  • projekta izveide;
  • tāmes sastādīšana
  • restaurācijas process, sākot no materiāla izvēles un sagatavošanas;
  • garantijas un pēcgarantijas laika apkalpošana;
  • konsultācijas visos ar akmens fasāžu atjaunošanu saistītajos jautājumos.

Strādājam ar dažādas sarežģītības objektiem, pēc nepieciešamības piesaistot speciālistus – vēsturniekus, arhitektus, muzeju speciālistus, restaurācijas meistarus.

Mūsu paveikto ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis var novērtēt, piemēram, apmeklējot Vecrīgu –  esam restaurējuši fasādes Reiterna namam un Dannenšterna namam, kas ir vienas no Rīgas vēsturiskās arhitektūras pērlēm. Akmens fasādes restaurācija veikta vairākām tādām augstākās klases viesnīcām kā Radisson SAS, Park Hotel Rīdzene un Reval Hotel Latvija. Mūsu meistari strādājuši ar Rīgas Rātsnama fasādi, starptautiskajā lidostā Rīga un daudzviet citur.