Marmora un granīta pulēšana

Pulēšana ir dabīgā akmens apstrāde, kuras rezultātā dabīgā materiāla virsma iegūst raksturīgo spoguļspīdumu (atspoguļojumu), krāsu piesātinājumu, izteiktāku struktūru un akmens rakstu.

Akmens virsmas pulēšana ir visizplatītākā metode, ko izmanto ne tikai dabiskā akmens izstrādājumu ražošanai (virtuves virsmām, palodzēm, paneļiem, bāra letēm), bet arī grīdām un sienām.

Pārpulēšana (atjaunošana) ir nepieciešams, ja ilgstošas darbības laikā akmenī parādās nelielas plaisas vai nelīdzenumi. Dabīgā akmens vai flīžu atjaunošana notiek vairākos posmos:

  • Slīpēšana. Šī procedūra ir nepieciešama, lai nolīmeņotu virsmu;
  • Blīvēšana. Šis posms ir iekļauts darbā, ja akmenim ir spēcīgi mehāniski bojājumi (dziļas plaisas, nelīdzenumi, skrāpējumi). Blīvējuma pamatā ir poliestera līme, kas, pateicoties profesionāļiem, iegūst vēlamo nokrāsu, kas ir absolūti neatšķirama no sākotnējās akmens krāsas;
  • Pulēšana. Dabiskā akmens atjaunošanas beigu posms;
  • Marmora kristalizācija. Apstrādes pabeigšanas stadija;
  • Augstuma nelīdzenumu novēršana. Šī procedūra ir grīdas pulēšanas būtisks posms un pēc būtības tā ir grīdas izlīdzināšana, ja vietām tā ir augstāka. Vienmērīgi līdzenu grīdu ir arī vieglāk uzturēt, jo nav vietu, kur var uzkrāties netīrumi.

MARMORA UN GRANĪTA PULĒŠANA MARMORA UN GRANĪTA PULĒŠANA MARMORA UN GRANĪTA PULĒŠANA